W sondażu IBRiS dla Onetu opublikowanym w piątek PiS otrzymało 29,3 proc. głosów, co oznacza pięciopunktowy spadek w porównaniu z poprzednim badaniem preferencji wyborczych Polaków. Drugie miejsce w sondażu zajęła Nowoczesna, uzyskując 22,7 proc. poparcia. Partia ta straciła jeden punkt procentowy poparcia w porównaniu do poprzedniego badania IBRiS.

Platforma Obywatelska odnotowała czteroprocentowy spadek poparcia - aktualnie partia ta może liczyć na 14,3 proc. głosów wyborców.

W parlamencie znalazłyby się jeszcze dwie partie: Kukiz'15 otrzymała 11,5 proc. poparcia, co przekłada się na czteroprocentowy wzrost sympatii wśród wyborców. KORWiN zdobyło 5 proc. poparcia i jest to wzrost o dwa punkty procentowe.

"Najsłabiej w sondażu wypadły Partia Razem, SLD i PSL. Żadna z partii nie zdobywa wystarczającej liczby głosów, by otrzymać mandaty w polskim parlamencie" - napisano w komunikacie.

Wśród tych trzech partii tylko Partia Razem odnotowała wzrost poparcia o 1 pkt proc. Partia w sumie może liczyć na poparcie 4,6 proc. wyborców.

SLD otrzymał 4,1 proc. - wynik bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem IBRiS dla Onetu.

Najniżej w sondażu uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe. Popiera je jedynie 2,4 proc. ankietowanych.