Platforma Obywatelska domaga się informacji w sprawie zaangażowania naszego kraju w walkę z tak zwanym Państwem Islamskim. W środę minister obrony Antoni Macierewicz zapowiedział, że również Polska włączy się w działania koalicji.

Poseł Platformy Obywatelskiej Cezar Tomczyk uważa, że deklaracje szefa MON idą daleko i domaga się wyjaśnień. Polityk zwraca uwagę, że zagraniczne portale internetowe donoszą o przystąpieniu Polski do koalicji antyislamskiej i chciałby wiedzieć, jakie są warunki zaangażowania.

Senator PO Bogdan Klich zwraca uwagę, że wciąż nie ma decyzji w sprawie skali obecności zachodnich wojsk w Polsce. Były szef MON-u chciałby precyzyjnej informacji o tym, do czego zobowiązała się Polska w Brukseli w kontekście udziału w walce przeciw tak zwanemu Państwu Islamskiemu. Bogdan Klich powiedział też, że w tej sprawie prezydent powinien zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Szczegóły wsparcia nie są jeszcze znane, ale szef MON wyjaśnia, że najprawdopodobniej chodzi o pomoc w działaniach logistycznych i wywiadowczych.