Dymisja ważnego ministra w ukraińskim rządzie. Rezygnację złożył szef resortu rozwoju gospodarczego i handlu Aivaras Abromavicius. Jako powód dymisji wskazał blokowanie swoich działań.

Ukraiński minister rozwoju gospodarczego Aivaras Abromaviczius podał się do dymisji. Powodem rezygnacji ma być blokowanie reform w jego resorcie.
Polityk na konferencji prasowej wskazał też na odradzające się na Ukrainie schematy korupcyjne.

Pochodzący z Litwy Abromaviczius oświadczył, że od jakiegoś czasu ważne systemowe reformy są na Ukrainie blokowane. Jak zaznaczył, nie chodzi już jedynie o brak politycznej woli, ale wręcz celowe paraliżowanie reform. Ponadto- jak dodał- on i jego współpracownicy narażeni są na personalne ataki.

Zdaniem Aivarasa Abromavicziusa, presja, której jest poddawany ma związek z jego przeciwstawieniem się próbom wyprowadzania pieniędzy z państwowych
przedsiębiorstw. Chodzi tu, jak wyjaśnił, o firmę Naftohaz i przemysł zbrojeniowy. Minister gospodarki oświadczył, że "nie chce być marionetką dla biznesmenów i polityków odradzających, znane z poprzedniej władzy, schematy korupcyjne".

Abromaviczius wskazał na Ihora Kononenkę- wpływowego deputowanego z Bloku Petra Poroszenki, jako tego, który najbardziej miał blokować prace resortu gospodarki.