Program 500 Plus powinien zostać dopracowany - uważa poseł klubu Kukiz'15, Piotr Apel. Powiedział on w radiowej Jedynce, że idea programu jest słuszna, gdyż przyczyni się on do redystrybucji dochodów. Problemy tkwią natomiast w szczegółach i dlatego trzeba ograniczyć koszty przedsięwzięcia i zapobiec wzrostowi biurokracji. Apel dodał jednak, że program jest formą "łapówki", jaką Prawo i Sprawiedliwość płaci społeczeństwu.

Zdaniem posła, program trzeba dopracować, ale pieniądze powinny jak najszybciej trafić do ludzi.Mówiąc o projekcie ustawy o marihuanie medycznej, złożonym przez Kukiz'15, gość Jedynki podkreślił, że dotyczy on leczenia konkretnych chorób, na przykład astmy czy padaczki. Marihuana ma pomóc chorym, a nie uzależniać - powiedział Piotr Apel dodając, że projekt powinien zyskać poparcie posłów ze wszystkich klubów.

Gość Jedynki wyraził nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość poprze projekt ustawy o likwidacji gabinetów politycznych w urzędach centralnych, złożony przez ruch Kukiz'15. Apel podkreślił, że pracownicy tych gabinetów zarabiają bardzo dużo, choć często nie mają doświadczenia. Dodał, że PiS kilka lat temu złożyło projekt bardzo podobnej ustawy.

Reklama