Anna Maria Anders kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach uzupełniających do Senatu. Głosowanie odbędzie się 6 marca w okręgu nr 59, który obejmuje m.in. Łomżę i Suwałki.

Kandydatkę zaprezentował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak przypomniał, Anders startowała w wyborach do Senatu i choć nie dostała się do izby, to uzyskała trzeci wynik w Polsce. Kaczyński chwalił Annę Marię Anders. "Ten okręg wyborczy (...) powinien mieć w Senacie reprezentanta, który jest w stanie dużo załatwić. Pani minister jest taką osobą (...) zarówno ze względu na swoją pozycję w Polsce, jak i za granicą" - mówił. Prezes PiS wskazywał, że jej start to również ukłon wobec Polonii, w szczególności Polonii amerykańskiej".

"Z jednej strony pani minister będzie znakomicie reprezentowała interesy tej ziemi (...) a z drugiej - będzie też tworzyła nowy, istotny związek między polskimi władzami a Polonią" - podkreślił Jarosław Kaczyński. Zwrócił też uwagę na jej nazwisko i rodzinę - kandydatka jest córką generała Władysława Andersa. "Tego rodzaju tradycja rodzinna jest czymś, co ma wymiar bardzo ważnego symbolu" - zaznaczył prezes PiS.

Anna Maria Anders jest przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Sprawuje też funkcję pełnomocnika premier Beaty Szydło ds. dialogu międzynarodowego.

Kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 59 można zgłaszać dziś do północy.