PiS zaprzecza jakoby planował podział Mazowsza. Poseł Jacek Sasin przekonywał dziś dziennikarzy, że debatę na ten temat kreuje opozycja. Zdaniem posła chodzi o podgrzewanie sporu politycznego. Debatę na temat podziału województwa mazowieckiego poseł nazywa wydarzeniem wirtualnym, które w rzeczywistości nie ma miejsca. "Opozycja od kilku dni próbuje atakować rząd i Prawo i Sprawiedliwość wirtualną propozycją podziału Mazowsza" - powiedział Jacek Sasin.

Poseł dodał, że w rządzie trwają prace nad innym, niż zaproponował poprzedni rząd, podziałem ale nie administracyjnym lecz statystycznym - związanym z lepszym wykorzystaniem środków unijnych po 2020 roku. "Prace te prowadzi ministerstwo rozwoju i są to prace zmierzające do statystycznego wydzielenia regionu warszawskiego z województwa mazowieckiego. To rzeczywiście potwierdzam. Natomiast żadne inne prace, które zmierzałyby do tego, aby podzielić województwo mazowieckie granicami administracyjnymi nie są po prostu prowadzone." - powiedział Jacek Sasin.

Poseł wezwał opozycję do zachowania w tej sprawie większego spokoju. Jak powiedział, opozycja próbuje wywołać wokół tej sprawy konflikt społeczny, którego nie ma.