Co najmniej dwunastu migrantów utonęło u tureckich wybrzeży, gdzie przewróciła się łódź, którą płynęli na grecką wyspę Lesbos. Turecka straż przybrzeżna uratowała dwadzieścia osiem osób, głównie syryjskiego pochodzenia. Trwa akcja ratunkowa.

Ratownicy poszukują co najmniej dziesięciu migrantów, a wśród ofiar tragedii są także małe dzieci. Mimo, że Turcja deklaruje ograniczenie fali migrantów zmierzających do Europy i walkę z przemytnikami na Morzu Egejskim prawie codziennie dochodzi do kolejnych tragedii. Nawet przy silnym wietrze i niskich temperaturach tureccy przemytnicy wsadzają ludzi do przepełnionych łodzi i pontonów i wysyłają ich w morze.

W greckich mediach pojawił się film BBC, który pokazuje, jak działają grupy przestępcze w Turcji. Dziennikarz, który udawał uchodźcę i był w towarzystwie Syryjczyka nagrał rozmowę z przemytnikiem, który zapewniał, że zna wszystkich lokalnych policjantów i skróci o głowę każdego, kto zażąda od nich dodatkowych pieniędzy. Na filmie zobaczyć też można funkcjonariuszy, którzy nie reagują na działania przemytników.