Wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak z Nowoczesnej jest zadowolona z przekazu po spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem. Polski prezydent i szef Rady Europejskiej rozmawiali w Brukseli w cztery o oczy, następnie wystąpili na wspólnej konferencji prasowej. Obaj podkreślali, że negatywna narracja szkodzi Polsce, apelowali też o wyciszenie negatywnych emocji.

- Cieszy mnie, że obaj politycy pokazują, iż najważniejsza we wszystkim jest merytoryczna dyskusja - mówiła Barbara Dolniak dziennikarzom. Podkreśliła, że powinna ona być toczona na poglądy i stanowiska. Ona nie powinna być emocjonalna, bo ona w konsekwencji prowadzi do kłótni - zaznacza posłanka. Dolniak dodaje, ze rządzący powinni słuchać też opozycji.

Wicemarszałek Sejmu była też pytana o jutrzejszą dyskusję o Polsce w Parlamencie Europejskim. Jak podkreśliła, wzajemne kłótnie nie służą naszej reputacji na arenie międzynarodowej. - Spróbujmy rozmawiać merytorycznie - zachęca posłanka Nowoczesnej. Debata o sytuacji w Polsce ma się rozpocząć o 16.00. Będzie w niej uczestniczyła premier Beata Szydło.

Reklama