Chcą spełnienia obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Koszalińska lewica zaapelowała o wszczęcie działań na rzecz utworzenia województwa środkowopomorskiego - mówi przewodniczący rady powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierz Niemiec.

Oświadczył on, że SLD oczekuje od wszystkich parlamentarzystów regionu koszalińskiego, a szczególnie od parlamentarzystów PiS-u, aktywnych działań na rzecz utworzenia nowego województwa. Włodzimierz Niemiec wyraził nadzieję, że ideę powołania województwa środkowopomorskiego poprą inne partie i stowarzyszenia polityczne.

"Województwo należy się temu społeczeństwu" - powiedział Mieczysław Załuski z SLD. Dodał, że lewica oczekuje w tym przypadku decyzji stricte politycznej. Załuski przypomniał, że przy wprowadzaniu nowego podziału administracyjnego kraju w 1999 roku nie pytano mieszkańców, ale podjęto decyzję polityczną. "Oczekujemy, że teraz też nikt się nie będzie pytał, ale podejmie decyzję o utworzeniu 17-go województwa, które mieszkańcom Środkowego Pomorza się należy z uwagi na potencjał intelektualny i gospodarczy" - powiedział działacz Sojuszu.

Reklama

Jutro w Warszawie, podczas konwencji SLD, mają być opracowane zasady działań, związanych z lobbowaniem przez lewicę na rzecz utworzenia województwa środkowopomorskiego.