Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak rozpoczynają walkę o przywództwo Platformy Obywatelskiej. Były minister spraw zagranicznych spotkał się z sympatykami ugrupowania w Grudziądzu. Tam przedstawił swój program, który ma zmienić PO w silną i zjednoczoną partię.

Zadeklarował, że zamierza o nim rozmawiać z działaczami ugrupowania. Zdaniem Schetyny, ważne jest, by wyciągnąć odpowiednie wnioski z ostatnich miesięcy, przebudować strukturę kierownictwa, zwrócić się w kierunku struktur lokalnych.

Jutro Grzegorz Schetyna odwiedzi Dolny Śląsk, w poniedziałek pojedzie do Łomży i Białegostoku.

Walkę o przywództwo w Platformie Obywatelskiej rozpoczął dziś także Tomasz Siemoniak. Były wicepremier spotkał się w Gdańsku z członkami pomorskiej PO i zaprezentował im swoją wizję przyszłości partii. Siemoniak zapewniał, że ma wizję nowej, odświeżonej Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, ugrupowanie tylko dzięki temu może odzyskać dawnych wyborców. "To powinna być wspólnota ludzi, którzy mają wspólne wartości, zdeterminowanych, by działać na rzecz ich realizacji" - mówił Siemoniak. "Nie czas na konflikty i podziały" - dodał był wicepremier.

Reklama

Szefowa gdańskiej PO Agnieszka Pomaska uważa, że Tomasz Siemoniak to w tej chwili najlepszy kandydat na przewodniczącego partii. Jej zdaniem, jest on gotowy, by w najbliższych wyborach "poprowadzić PO do zwycięstwa i obrony Poslki przed PiS-em".