Wieczorem w debacie wyborczej spotkają się premier Ewa Kopacz i wiceprezes PiS Beta Szydło. Rzeczniczka sztabu PO Joanna Mucha zapewnia, że szefowa rządu w żaden szczególny sposób nie przygotowuje się do wieczornego starcia, bo ma wystarczające doświadczenie.

Mucha dodała też, że w przeciwieństwie do Beaty Szydło, premier Ewa Kopacz nie ma na to zbyt wiele czasu. Rzeczniczka sztabu PO podkreśliła, że oczywiście sztab stara się w ostatnich godzinach "przygotować podsumowanie, ale to jest jednak nieporównywalne z sytuacją, w której pani Beata Szydło zajmuje się tylko i wyłącznie podsumowaniem kampanii wyborczej i ma tego czasu znacznie więcej".

Mucha nie zdradziła, kto jutro ze strony PO stawi się na debatę wszystkich komitetów wyborczych. Powiedziała jedynie, że "selekcjoner nie zdradza ani swojej ekipy, ani strategii przed meczem".

Według informacji IAR, na jutrzejszej debacie wszystkich komitetów stawi się wiceprezes PiS Beata Szydło. Dziś wieczorem odbędzie się za to debata pomiędzy nią a Ewą Kopacz. Transmisję przeprowadzą trzy ogólnopolskie stacje telewizyjne. Początek o 20.00.