Po zakończeniu wakacji zmienia się aura nad Polską. Spadnie temperatura, popada i zagrzmi. Jesteśmy świadkami znaczącej zmiany w pogodzie.

Sierpień okazał się miesiącem wyjątkowo upalnym i suchym. Wrzesień tak jakby stara się - przynajmniej na początku - nadrobić braki w opadach z poprzedniego miesiąca- mówi Maria Waliniowska synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce będzie pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju przelotne opady deszczu. Na południu Podlasia, Lubelszczyźnie, wschodnim Mazowszu i Podkarpaciu burze. W czasie burz wystąpią porywy wiatru do siedemdziesięciu kilometrów na godzinę- dodaje Maria Waliniowska.

Gorące powietrze z południa Europy jest zastępowane przez powietrze polarne. Sprowadzi ono ochłodzenie. Termometry pokażą od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 21-23 stopnie na północy, do 31 stopni na południowym wschodzie Polski. Na tym obszarze wystąpią burze. Jutro słonecznie, ale chłodniej. Od 20 stopni Celsjusza na północy do 24 na południu. Na Podkarpaciu popada niewielki deszcz. Piątek także będzie deszczowy. Słupki rtęci wskażą od 15 do 20 stopni Celsjusza.