Prokuratura chce odebrania pozwolenia na broń byłemu ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi i posłowi PiS Zbigniewowi Selidze. Wniosek w tej sprawie śledczy z Ostrowa Wielkopolskiego przesłali do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi - powiedział IAR wiceszef ostrowskiej prokuratury, Janusz Walczak.

Podstawą do przesłania wniosków było podejrzenie, że egzaminy posłów odbyły się niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Zastrzeżenie dotyczą głównie egzaminu praktycznego, ale w części odnoszą się też do egzaminu teoretycznego. "Ujawnione zastrzeżenia są na tyle poważne, że - w ocenie prokuratury - przemawiają za uznaniem, że decyzja Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej została wydana z rażącym naruszeniem prawa." - mówił IAR prokurator Walczak.

Po tym jak z dokumentem zapozna się łódzka prokuratura, prześle go do Prokuratury Generalnej, a finalnie rozpatrzy go Komenda Główna Policji.

Wniosek ostrowskiej prokuratury to efekt śledztwa przeciw łódzkim policjantom, którzy mieli załatwiać broń VIP-om, w tym ministrowi Grabarczykowi i posłowi Selidze.

Po tym jak media ujawniły, że Grabarczyk pozwolenie na broń miał otrzymać bez części praktycznej sam złożył dymisję ze stanowiska ministra sprawiedliwości.