Generał Mirosław Różański oficjalnie przejął obowiązki dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych. Zastąpił na tym stanowisku generała pilota Lecha Majewskiego. W uroczystości przekazania dowództwa wziął udział między innymi zwierzchnik sił zbrojnych prezydent Bronisław Komorowski.

Reklama

Prezydent podziękował odchodzącemu na emeryturę generałowi Lechowi Majewskiemu. Bronisław Komorowski podkreślał jego zasługi także na wcześniejszym stanowisku dowódcy sił powietrznych. Był to okres po katastrofie smoleńskiej. W ocenie prezydenta, Lech Majewski bardzo dobrze sprawdził się w tym trudnym dla armii okresie.
Generałowi Różańskiemu Bronisław Komorowski życzył powodzenia na nowym stanowisku, aby kontynuował zadanie umocnienia roli Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Podkreślił, że jest to ważne, aby dowództwo było przygotowane do obrony Rzeczpospolitej.

Dowództwo Generalne to nowa struktura w polskim wojsku. Funkcjonuje od stycznia 2014 roku, gdy zaczęła obowiązywać reforma systemu dowodzenia w polskim wojsku. Dowództwo Generalne odpowiada za przygotowanie wojska do działań w czasie pokoju i kryzysu. Przed reformą każdy rodzaj sił zbrojnych: marynarka, wojska lądowe, lotnictwo i wojska specjalne, miały własne dowództwa.