Premier Wielkiej Brytanii spotka się z premier Ewą Kopacz - powiedziała IAR rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Głównym celem wizyty jest rozmowa na temat proponowanej przez Wielką Brytanię reformy Unii Europejskiej.

David Cameron będzie przekonywał polską premier do swoich racji. Poza tym poruszone zostaną kwestie ukraińskie i przyszłych relacji Unii Europejskiej z Rosją. Wizyta potrwa jeden dzień. Spotkanie z premier Kopacz jest obecnie jedynym punktem programu. Dojdzie do niego rano.

Premier Wielkiej Brytanii ma zamiar przeprowadzić szereg konsultacji z przywódcami krajów unijnych na temat formuły funkcjonowania Wspólnoty. Warszawa jest pierwszą stolicą, którą odwiedzi.

David Cameron chce zaostrzyć warunki migracji ludności między państwami Unii Europejskiej. Wierzy też, że zdoła uzyskać od Brukseli zwolnienie dla Londynu od dalszego zacieśniania unii politycznej.

W Wielkiej Brytanii ma odbyć się referendum w sprawie wyjścia kraju ze Wspólnoty. Początkowo mówiło się, że dojdzie do niego w 2017 roku. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że zostanie zorganizowane już w przyszłym roku.