Krwawe zamachy bomboww w mieście Maiduguri w północnej Nigerii. W eksplozji trzech ładunków wybuchowych zginęło co najmniej 58 osób, a 139 jest rannych.
To najbardziej krwawe zamachy w tym mieście od stycznia, gdy bojownicy Boko Haram próbowali opanować Maiduguri.


Pierwszy ładunek wybuchł na targu rybnym, drugi na innym miejskim targowisku, a trzeci - na przystanku w pobliżu siedziby służb bezpieczeństwa. Jeden z ładunków zdetonowała w tłumie kobieta.
Maiduguri to stolica stanu Borno, bastionu Boko Haram. O tej ekstremistycznej islamistów grupie stało się głośno po tym, jak w ubiegłym roku uprowadzili około 300 dziewcząt z jednej ze szkół w Nigerii. Mimo wielu deklaracji potępiających ten czyn, dziewczynek nie udało się odnaleźć.
Boko Haram domaga się wprowadzenia islamskiego prawa, szariatu, we wszystkich 36 stanach Nigerii.