Podziękowanie za służbę i oddanie. W centrum Warszawy otwarto dziś Domu Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Ma on upamiętniać poległych uczestników zagranicznych misji wojskowych i pomagać tym żyjącym.

W ceremonii brali udział minister obrony i premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu wyraziła wdzięczność weteranom walk na misjach zagranicznych. Jak mówiła, Dom Weterana to podziękowanie Polek i Polaków za służbę i poświęcenie żołnierzy dla ojczyzny. Wyraziła też nadzieję, że weterani poczują się tam jak w domu. Tym bardziej, że jest on zbudowany nie tylko z cegieł, ale i "z naszej wdzięczności".

Ewa Kopacz podzieliła się opłatkiem z weteranami. Zanim to zrobiła zapowiedziała, że będzie im życzyć zdrowia i radości. A sobie i pozostałym Polakom - by nie były już potrzebne misje wojskowe w obronie fundamentalnych wartości. Ewa Kopacz zapowiedziała, że będzie pracowała na rzecz takiego świata.

W przyszłości w Domu Weterana znajdą się pamiątki i dokumenty potwierdzające udział żołnierzy w zagranicznych misjach. Odsłonięto tam też pomnik ku czci weteranów misji.