Biedroń to największy wygrany tych wyborów - ocenia Filip Pazderski, politolog, ekspert do spraw samorządowych z Instytutu Spraw Publicznych.

Wszystkie ugrupowania chwalą się sukcesem w wyborach. PO i PSL utrzymują większość władzy w samorządach. PiS osiągnęło wysokie wyniki i zapowiada przejęcie władzy po wyborach parlamentarnych.

Twój Ruch chwali się sukcesem w Słupsku. To osobisty sukces Roberta Biedronia - zauważa Pazderski, gość Polskiego Radia 24. Jego ogromna aktywność, postawa, twardość i niepoddawanie się przeciwnościom sprawiły, że udało mu się wygrać wybory - dodaje politolog.

Zdaniem Filipa Pazderskiego, to że Biedroń przyjął "na klatę" obelgi rzucane przeciwko niemu przez kibiców lokalnego zespołu i umiejętnie sobie poradził, pokazało, że jest człowiekiem odpowiedzialnym i potrafi przezwyciężać przeciwności i trudności. Dzięki temu prawdopodobnie może dobrze rządzić miastem i Słupsk powinien na tym skorzystać - podkreśla ekspert.

Zdaniem Filipa Pazderskiego, największym przegranym wydaje się być SLD, który traci poparcie i w widoczny sposób przestaje być przedstawicielem osób o poglądach lewicowych.