Wielka Brytania może dołączyć do Stanów Zjednoczonych i rozpocząć bombardowanie pozycji dżihadystów w Iraku. Władze w Londynie tłumaczą to podobnie jak amerykańskie - potrzebą zapobieżenia ludobójstwa chrześcijan w kraju częściowo opanowanym przez rebeliantów z Państwa Islamskiego.

Informację o możliwym dołączeniu Wielkiej Brytanii do operacji podaje "The Daily Telegraph", powołując się na źródła rządowe. Gazeta informuje, że choć nie doszło jeszcze do rozmowy premiera Davida Camerona z Barackiem Obamą, to informacje wymieniano na szczeblu krajowych zespołów bezpieczeństwa

Od wczoraj amerykańskie wojska bombardują pozycje dżihadystów, między innymi w okolicach położonego na północy miasta Irbil.

Stany Zjednoczone przeprowadziły również operację zrzutu pomocy humanitarnej. Woda i żywność miały trafić do ukrywających się w górach kilkudziesięciu tysięcy uchodźców. W sumie amerykańskie transportowce zrzuciły 72 pakiety dostaw. Współpracę w tym zakresie z USA ogłosiła Wielka Brytania, zapowiadając własne zrzuty pomocy i wsparcie w wysokości 8 milionów funtów, czyli ponad 42 milionów złotych.