Jan Paweł II został patronem Ełku. Dzisiaj ogłoszono to oficjalnie podczas mszy dziękczynnej za kanonizację papieża Polaka.
Dekret watykańskiej kongregacji odczytał kanclerz kurii biskupiej w Ełku ksiądz doktor Marcin Maczan. "Kongregacja do spraw kultu bożego i dyscypliny sakramentu uznaje świętego Jana Pawła II za patrona i orędownika u Boga prześwietnego miasta Ełku, ze wszystkimi uprawnieniami i przywilejami liturgicznymi" - głosi dekret.
Nabożeństwo odprawił osobisty sekretarz Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. "On, który utworzył diecezję ełcką (...) w jakiś sposób powraca. Powraca tutaj duchowo i pozostaje wśród was i z wami." - mówił. 8 czerwca mija 15 lata od wizyty świętego Jana Pawła II w Ełku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu