Zebrał się zarząd Platformy Obywatelskiej. Kierownictwo partii ma ocenić wynik niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. PO uzyskała w nich 32,13 % głosów, co daje jej 19 euromandatów. Tyle samo europosłów będzie miało Prawo i Sprawiedliwość.

Sekretarz generalny PO Paweł Graś powiedział, że będzie to ogólna ocena kampanii w poszczególnych regionach, bez żadnych wniosków i decyzji. Każdy zwycięski sztab zasługuje na pochwałę - mówił.

PO straciła 6 mandatów w Parlamencie Europejskim. W wyborach 5 lat temu partia miała 25 deputowanych. Paweł Graś zwraca uwagę, że jeszcze w lutym między PO a PiS-em było kilkanaście procent różnicy na korzyść partii Jarosława Kaczyńskiego. Te straty zostały odrobione - powiedział. Dodał, że na wynik wyborów wpływ miała niska frekwencja oraz to, że PO rządzi już 7 lat. "Ludzie mają już prawo być władzą nieco znudzeni, tym większe dzięki, że poszli i na PO zagłosowali" - powiedział.

Wybory do Parlamentu Europejskiego rozpoczęły całą serię głosowań. Jesienią tego roku czekają nas wybory samorządowe. W przyszłym roku -prezydenckie i parlamentarne.