Indywidualizm, kompetencja, motywacja - to zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości nieodzowne cechy dobrego europarlamentarzysty. Jak zapewnia Jarosław Kaczyński, kandydatów jego partii w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego charakteryzują właśnie te cechy.

Prezes PiS krytykuje partie, których listy zasilają osoby niezwiązane wcześniej z polityką. Jego zdaniem, właściwą renomę i chlubę Polsce mogą przynieść tylko - jak mówi - skromni rzemieślnicy, a nie celebryci. Pretendenci powinni też charakteryzować się niezależnością i uporem w pogłębianiu swojej wiedzy. Jak zaznaczył prezes PiS, takie efekty daje ciężka praca w Brukseli, a nie wyczekiwanie na weekend w Polsce.

Kaczyński liczy na to, że reprezentanci jego partii, którzy dostaną się do europarlamentu, nadadzą mu nową jakość. Przy konstruowaniu list, ugrupowanie stawiało bowiem na ludzi, którzy mogą zdobyć silną pozycję w grupie. Ich odpowiednio mocny wizerunek ma sprzyjać efektywniejszej współpracy z innymi członkami europarlamentu.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawi nazwiska swoich kandydatów do europarlament w sobotę. Tego samego dnia, swoje listy zatwierdzi Platforma Obywatelska.
Eurowybory odbędą się w 25 maja.