Polscy żołnierze pojadą do Republiki Środkowoafrykańskiej. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Środkowoafrykańskiej do wzmocnienia sił Republiki Francuskiej w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia 2014 roku.
Dotyczy ono zaangażowania do 50 żołnierzy i pracowników wojska oraz jednego samolotu transportowego, wraz z niezbędnym zabezpieczeniem.
Misja jest realizowana na podstawie rezolucji Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Ustawy o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa. Będzie to już kolejna misja polskich żołnierzy w Afryce Środkowej, po operacji w Czadzie, Kongo i Mali oraz druga w Republice Środkowoafrykańskiej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu