Sondaż: PiS przed PO, ale poparcie dla partii Tuska rośnie. SLD na trzecim miejscu

Wybory, urna, głosowanie. Fot. Shutterstock
Wybory, urna, głosowanie. Fot. ShutterstockInne
19 stycznia 2014

Gdyby wybory parlamentarne odbywały na początku stycznia, to największym poparciem cieszyłoby się PiS z poparciem 37,68 proc. Tuż za partią Jarosława Kaczyńskiego znalazłaby się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 36,25 proc. wyborców - wynika z sondażu GfK Polonia.

W porównaniu z badaniem sprzed miesiąca, poparcie dla PiS zmalało o 1,85 proc., a dla PO wzrosło o 2,49 proc.

Według sondażu GfK Polonia, za PiS i PO znalazło się SLD z 9,78 proc. głosów (spadek o 0,06 proc.) oraz PSL, którą to partię poparłoby 5,75 proc. wyborców (spadek o 0,02 proc.).

Progu wyborczego nie przekroczyłyby Twój Ruch Janusz Palikota - 3,55 proc. poparcie (spadek o 0,32 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry z 2,23 proc. poparciem (0,15 proc. w dół) i Polska Razem Jarosław Gowina, dla której poparcie się nie zmieniło i zagłosowałoby na nią 1,3 proc. wyborców.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Media

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.