Prezydent Rosji zapewnił homoseksualistów, że śmiało mogą przyjeżdżać na zimowe Igrzyska Olimpijskie do Soczi. „Nikomu nic u nas nie grozi” - zapewnił Władimir Putin i przypomniał, że w Rosji obowiązuje ustawa zakazująca propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich.

O tym, jak w Rosji traktowani są homoseksualiści, prezydent mówił w trakcie spotkania z olimpijskimi wolontariuszami. „U nas nie ma zakazu utrzymywania nietradycyjnych stosunków seksualnych. Natomiast obowiązuje zakaz homoseksualnej propagandy i pedofilii” - powiedział Władimir Putin.

„My nikomu niczego nie zabraniamy, nikogo nie łapiemy, w odróżnieniu od niektórych innych państw u nas nie ma żadnej odpowiedzialności za takie stosunki” - dodał rosyjski prezydent, zwracając uwagę, że taki zakaz obowiązuje w niektórych stanach USA.

„W naszym kraju można czuć się swobodnie, ale - proszę - zostawcie dzieci w spokoju” - zwrócił się do homoseksualistów Putin. W Rosji ponad 80 procent obywateli popiera obowiązujący zakaz propagandy homoseksualnej. Niedawno środowiska cerkiewne opowiedziały się za przeprowadzeniem referendum w sprawie delegalizacji homoseksualizmu i wprowadzeniem kar za tego typu stosunki.