Sprawa Sławomira Nowaka będzie miała swój dalszy ciąg i PO powinna się go pozbyć z partii - uważa Andrzej Rozenek. Rzecznik Twojego Ruchu uważa jednak, że politycy Platformy zrobią wszystko żeby obronić byłego ministra transportu, bo jest przyjacielem Donalda Tuska.

Rozenek podkreśla, że sprawa nie kończy się na zegarku i oświadczeniach, bo - jak mówi - "w tle mamy jakąś korupcje". Jego zdaniem, CBA powinno sprawdzić związki Cam Media ze spółkami skarbu państwa i "ewentualną wdzięczność tej firmy" dla urzędników państwowych.

Rzecznik Twojego Ruchu tłumaczy też, że wbrew temu co twierdzi PO, sprawa niewpisania przez Janusza Palikota do oświadczenia majątkowego samolotu, była zupełnie inna, niż w przypadku Nowaka, bo Palikot nigdy nie decydował o wydatkowaniu miliardów złotych. Rozenek tłumaczy, że Palikot nie uwzględnił samolotu w oświadczeniu, bo był przekonany że transakcja sprzedaży została już dokonana.

Poza tym - jak podkreśla rzecznik TR - samolot nie był prezentem od kumpla z zaprzyjaźnionej firmy, która brała kontrakty od państwowych spółek. Andrzej Rozenek jest przekonany, że jeśli PO zbagatelizuje sprawę Nowaka, to poniesie tego konsekwencje.

Sprawa Nowaka dotyczy zatajenia w kilku oświadczeniach majątkowych informacji o cennym zegarku. Według biegłych, jest on wart minimum 17 tysięcy złotych, a to oznacza, że w oświadczeniach powinien być zadeklarowany. W listopadzie w związku z zapowiedziami prokuratury o postawieniu zarzutów, Sławomir Nowak zrzekł się immunitetu poselskiego i złożył rezygnację z funkcji ministra.