8 grudnia w Wenezueli dniem "lojalności i miłości" wobec Chaveza

Hugo Chavez, prezydent Wenezueli chce byc Fidelem Castro XXI wieku.
Hugo Chavez, prezydent Wenezueli chce byc Fidelem Castro XXI wieku. Bloomberg
6 listopada 2013

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro, nie przestaje zaskakiwać. Rząd kraju wydał specjalny dekret i ogłosił 8 grudnia oficjalnym dniem "lojalności i miłości" wobec Hugo Chaveza.

W specjalnym dekrecie Nicolas Maduro zarządził uroczyste krajowe obchody ku czci Chaveza. Mają one na celu "wywyższanie boliwarianizmu i bezgranicznej miłości wenezuelskiej społeczności" do zmarłego prezydenta. Maduro przypomina, że właśnie 8 grudnia ubiegłego roku, miało miejsce ostatnie przemówienie Hugo Chaveza przed jego śmiercią.

Prezydent prosi jednocześnie, by w ten dzień nie tylko myśleć, ale i działać zgodnie ze spuścizną Chaveza. Z tego punktu widzenia, data wybrana na "dzień lojalności i miłości wobec najwyższego komendanta", wydaje się nieprzypadkowa. Na 8 grudnia zaplanowano w Wenezueli wybory samorządowe, które maja być sprawdzianem popularności Maduro w prowincjach kraju.

Narodowa Rada Wyborcza Wenezueli zapowiedziała już, że będzie walczyć o anulowanie dekretu prezydenta, widząc w nim przedwyborcze nadużycie.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.