Rozmowa się odbyła, ale jej wniosków nie poznamy. Dziś w Warszawie w godzinach wieczornych Jarosław Kaczyński i Adam Hofman z PiS oraz profesor Piotr Gliński spotkali się, by porozmawiać o przyczynach porażki referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Reklama

Rzecznik partii Adam Hofman wyjaśnia, rozmowa dotyczyła notatek na temat kampanii referendalnej. Wnioski na jej temat poza samym Adamem Hofmanem spisali profesor Piotr Gliński oraz socjolog, który współpracuje z Prawem i Sprawiedliwością. Rzecznik PiS nie chciał zdradzić co zawierają poszczególne notatki. „To co jest między przyjaciółmi zawsze zostaje między przyjaciółmi” - skwitował Adam Hofman.

Szczegółów spotkania nie zdradził także profesor Piotr Gliński, który poinformował jedynie, że przygotował notatkę dla kierownictwa PiS, w której ocenił przedreferendalną kampanię. Zdaniem profesora Glińskiego dzisiejsza dyskusja była ciekawa i owocna. Z pytaniem o wnioski z niej socjolog odesłał do władz partii.

Profesor Piotr Gliński, który miał być kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, wysłał list do Jarosława Kaczyńskiego i władz partii. Krytykuje w nim kampanię przed referendum w stolicy - pisze "Rzeczpospolita" w internetowym wydaniu.