Jarosław Kaczyński namawia mieszkańców Warszawy do pójścia na referendum i zagłosowania za odwołaniem dotychczasowej prezydent. Podczas organizowanych otwartych spotkań prezes PiS wytyka błędy i krytykuje rządy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Dziś spotkanie odbyło się na warszawskiej Woli. Jarosław Kaczyński podkreślał, że najważniejsza jest frekwencja. "Argument, że do wyborów został jeszcze rok jest nieuzasadniony. Ten jeden rok może drogo kosztować - w premiach dla urzędników może to być 50 milionów złotych" - mówi prezes PiS.

Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania zebranych na sali mieszkańców Warszawy. Niektóre z nich dotyczyły możliwych planów na rządzenie miastem po ewentualnym odwołaniu Gronkiewicz-Waltz. "Będziemy realizować projekt, który nazywamy Wielką Warszawą. Warszawa powinna być wielka jak inne stolice Europy. Mówię tu o komunikacji, kulturze, nauce".

Referendum w sprawie odwołania dotychczasowej prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się w niedzielę 13 października. Do tego czasu Jarosław Kaczyński spotka się z warszawiakami trzykrotnie, na Ursynowie, Żoliborzu oraz Pradze Południe.