Coraz więcej mieszkańców Warmii i Mazur rezygnuje z wycieczek do Egiptu i wybiera bezpieczniejsze kierunki. To efekt fali protestów i manifestacji, które w ostatnich dniach nasiliły się w wielu egipskich miastach, m.in. w Kairze i Hurghadzie.

Turyści obawiają się o swoje bezpieczeństwo, a urlop wolą spędzić w innym egzotycznym kraju - przyznają pracownicy olsztyńskich biur podróży. Organizatorzy wycieczek często idą turystom na rękę, oferując zmianę kierunku wycieczki na przykład na Turcję lub Grecję.

Właściciele biur podróży przypominają, że jeśli sami zrezygnujemy z wycieczki do Egiptu i nie chcemy polecieć na wczasy do innego państwa, to o zwrot całej kwoty może być trudno. Wszystko zależy od tego czy biuro podróży odwoła zaplanowaną wycieczkę, np. do Egiptu. Dopiero wtedy można się ubiegać o zwrot pieniędzy.

Wypoczynek w kraju nad Nilem odradza także Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Komunikat, by unikać podróży do Egiptu wiąże się z niezwykle napiętą sytuacją polityczną w tym państwie.