Europa Plus szuka poparcia i składa obietnice. Ugrupowanie ogłosiło właśnie deklarację programową. Politycy chcą do 2019 roku wprowadzić w naszym kraju europejską walutę. Zapowiadają też duże zmiany w finansowaniu służby zdrowia i nowe miejsca pracy.

Prezes ruchu Marek Siwiec deklaruje, że naczelną zasadą ugrupowania jest integracja Polski w ramach Unii Europejskiej. Siwiec zaznaczył, że Europa Plus prezentuje się jako ruch "skrajnie fundamentalnych europeistów". Jego członkowie nie boją się Unii jako federacji. Chcą też wspólnej waluty. Prezes uważa, że jeśli Polska wycofa się z integracji, pozostanie ziemią niczyją.

Z kolei Janusz Palikot zapowiada, że Europa Plus będzie dążyć do stworzenia jednego, federalnego państwa europejskiego. Jego zdaniem tylko jedność pozwoli wyjść z kryzysu gospodarczego. Zjednoczenie ma być lekarstwem na nacjonalizm i ksenofobię, która w Europie jest coraz głośniejsza. Palikot podkreśla, że dzięki ścisłej współpracy unijnych państw mogą powstać nowe miejsca pracy. Powinny one powstawać przede wszystkim w takich branżach jak przemysł techniczny, usługi biznesowe, nauka i e-usługi.

Europa Plus chce tak zreformować rynek służby zdrowia, by panowała na nim konkurencja. Jednocześnie więcej pieniędzy na zostać przeznaczonych na profilaktykę. Z deklaracji programowej wynika, że państwo powinno przeznaczać na służbę zdrowia więcej pieniędzy.

Ugrupowanie chce startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w przyszłym roku.