Rosja zwróci Polsce wrak po zakończeniu śledztwa. Znane już stanowisko rosyjskich władz usłyszeli dziś w Moskwie również polscy parlamentarzyści. Przebywający w rosyjskiej stolicy przedstawiciele Sejmu i Senatu podnieśli kwestię zwrotu wraku Tu-154M na spotkaniu z deputowanymi Dumy Państwowej i Rady Federacji.

W trakcie polsko-rosyjskiego spotkania ze strony rosyjskiej nie padły żadne deklaracje. Jednak szef komisji spraw zagranicznych Sejmu poseł Grzegorz Schetyna z PO podkreśla, że rozmowa była szczera i być może zapowiadająca zmianę stanowiska Rosji.

Polscy posłowie i senatorowie w rozmowach z Rosjanami zwracali uwagę, że kwestia zwrotu wraku Tupolewa jest jedną z priorytetowych w stosunkach Warszawy z Moskwą. W opinii polskich parlamentarzystów, Rosjanie dostali jasny sygnał, że w sprawie zwrotu wraku wszyscy politycy w Polsce mówią jednym głosem.

Natomiast rosyjscy deputowani choć twierdzili, że rozumieją, jak ważna jest ta sprawa dla Polaków, to zgodnie z prawem wrak samolotu zwrócą po zakończeniu śledztwa.