Mieszkańcy Łosic - miasta, z którego pochodzą mężczyźni, którzy w oczekiwaniu na mecz Polska-Anglia wbiegli na murawę Stadionu Narodowego - wyszli z inicjatywą, by nowo powstałe rondo nazwać imieniem Bohaterów Stadionu Narodowego.

O nietypowej inicjatywie dowiedziało się Polskie Radio.

Na facebooku powstała już specjalna strona, którą polubiło blisko trzysta osób, w zdecydowanej większości mieszkańców Łosic. Taka nietypowa nazwa ronda to doskonała promocja dla naszego miasta - twierdzi internauta Bartek, który jest autorem pomysłu. Dodaje, że już wcześniej nosił się z zamiarem zaproponowania jakiejś oryginalnej nazwy dla tego ronda, na przykład Chucka Norrisa, ale po ubiegłotygodniowych wydarzeniach na Stadionie Narodowym zdecydował się na "rondo Bohaterów Basenu Narodowego".

Burmistrz Łosic Janusz Kobyliński cieszy się z pomysłowości mieszkańców swojego miasta - zarówno tych, którzy swoim zachowaniem rozładowali napięcie na Stadionie Narodowym, jak i inicjatorów uczczenia tego wydarzenia poprzez nadanie nazwy rondu. Zapewnił, że jeśli wpłynie wniosek spełniający wszystkie wymogi formalne z taką propozycją nazwy, to Rada Miasta i Gminy Łosice go rozpatrzy.

http://www.youtube.com/watch?v=rUVnxALD7Jc