Szef portalu społecznościowego Facebook, Mark Zuckerberg, rozmawiał w poniedziałek w Moskwie z przedstawicielami rosyjskich władz, w tym z premierem Dmitrijem Miedwiediewem, którzy nalegali na niego, by rozwinął działalność w Rosji.

Rosyjski minister łączności Nikołaj Nikiforow poinformował na Twitterze, że premier Miedwiediew wezwał Zuckerberga do poniechania planów przechwytywania rosyjskich programistów i otwarcia zamiast tego ośrodka badawczego w Moskwie.

Przedstawicielka Facebooka powiedziała, zastrzegając sobie anonimowość, że ten portal społecznościowy nie planuje w najbliższym czasie ekspansji w Rosji.

Zuckerberg, występujący zwykle w bluzie z kapturem i w dżinsach, na spotkanie z rosyjskim premierem włożył garnitur i krawat - informuje Associated Press. Założyciel Facebooka podróżuje obecnie po świecie, interesując się organizowanymi w różnych krajach konkursami dla programistów.

Facebook ma w Rosji ok. 9 milionów użytkowników, podczas gdy jego rosyjski "klon" VK.com (W Kontaktie) - ok. 34 milionów.