51-letni Biegler do tej pory pracował z utytułowanymi klubami niemieckiej Bundesligi, m.in. SC Magdeburg, VfL Gummersbach, Frisch Auf Goeppingen czy TV Grosswallstadt, z którym rozstał się w 2010 roku.

W latach 1993-1996 współpracował z reprezentacją Niemiec jako drugi trener. Był również szkoleniowcem bramkarzy kadry Brazylii.

Biegler, obok Jarosława Cieślikowskiego, otrzymał 15 sierpnia jednomyślną rekomendację złożonej z ekspertów Komisji Konkursowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce, której zadaniem było wyłonienie dwóch kandydatów.

W ostatnich tygodniach prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki odbył szczegółowe rozmowy z obydwoma kandydatami, które miały na celu sprecyzowanie zadań, reguł współpracy oraz oczekiwań związku. W niedzielę zarząd jednogłośnie wybrał Bieglera.

W najbliższych dniach rozpoczną się negocjacje z Niemcem dotyczące ustalenia ostatecznych warunków współpracy.

Podstawowym zadaniem nowego selekcjonera będzie przygotowanie reprezentacji do startu w finałach mistrzostw Europy 2016, których gospodarzem będzie Polska. Ocena wyników jego pracy będzie dokonywana systematycznie, na podstawie rezultatów uzyskiwanych na kolejnych imprezach głównych

Biegler zastąpi na stanowisku Bogdana Wentę, który w kwietniu złożył rezygnację, po tym jak kadra nie zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich w Londynie. W ostatnich miesiącach reprezentację prowadzili tymczasowo Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak.