Niemal 1,3 mln dzieci w Polsce korzysta codziennie z Internetu. To o prawie 20 proc. więcej niż rok wcześniej - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Ponad połowa użytkowników Internetu między 7. a 14. rokiem życia w 2011 roku korzystała z niego codziennie - wynika z najnowszych badań PBI/Gemius, przeanalizowanych przez firmę Atmedia, a cytowanych przez "Rzeczpospolitą". Według nich 80 proc. nieletnich internautów przynajmniej kilka razy w tygodniu zagląda do sieci. Cytowany przez gazetę Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje szacuje, że co trzecie dziecko w wieku przedszkolnym (cztery - sześć lat) loguje się do niej przynajmniej raz w tygodniu na około 45 minut.

Niestety, dzieci coraz częściej surfują po sieci bez nadzoru dorosłych - pokazały badania przeprowadzone w ramach unijnego projektu Kids Online II. Według badań PBI/Gemius, rosnącą popularnością wśród dzieci cieszą się strony erotyczne. W ub. r. liczba odwiedzających je nieletnich wzrosła o 40 proc. Jednak tylko 1/3 rodziców dzieci w wieku 3 - 14 lat deklaruje korzystanie z programów blokujących wyświetlanie treści dla dorosłych.