Marek Suski - lider listy PiS do Sejmu w okręgu obejmującym Radom - wezwał w czwartek publicznie Ewę Kopacz - "jedynkę" na liście PO w tym mieście - do debaty i "rozliczenia się z obietnic wyborczych" złożonych przez nią przed poprzednimi wyborami.

Suski chce też, żeby Kopacz "rozliczyła się" z tego, co Platforma Obywatelska zrobiła przez ostatnie cztery lata dla Radomia i regionu radomskiego. Dodał, że proponuje "rozmowę o tym, co było i o tym, co być powinno".

"Ja chciałbym z panią Ewą Kopacz usiąść, spojrzeć jej w oczy i zadać pytania w imieniu naszych mieszkańców, co zrobili (Platforma Obywatelska - PAP) dla Ziemi Radomskiej i co zamierzają zrobić. Bo też nie mam mowy o rozmowach, o debatowaniu, kiedy nie ma rozliczenia. Trzeba najpierw zdać sprawozdanie z tego, co się zrobiło" - powiedział Suski.

Lider PiS zapowiedział, że w piątek zaproponuje przedstawicielom sztabów wyborczych PiS i PO spotkanie. Podkreślił, że chciałby, aby "debata odbyła się na gruncie neutralnym, żeby była prowadzona przez osoby, które byłyby wskazane przez komitety".

"Musi to być spotkanie, na którym będą równe prawa do debaty. Nie może być tak, że PO wskazuje, kto z naszej partii ma brać udział, kto ma prowadzić, gdzie ma się to odbywać" - powiedział Suski. Dodał, że chciałby, żeby to była debata otwarta dla mieszkańców Radomia. Według niego spotkanie mogłoby się odbyć w jednym z ośrodków kultury w Radomiu lub na którejś z wyższych uczelni.