358 wpadek partii rządzących PO i PSL - opisywanych przez media - przedstawia na swej stronie internetowej ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza. Jego wiceszef, Paweł Poncyljusz, przekonywał w sobotę, że dla Polaków, który chcą rozwoju i nowoczesności alternatywą jest PJN.

Na stronie PJN www.stronapjn.pl w jednej w zakładek zgromadzone zostały - jak mówił Poncyljusz - wszystkie "wpadki" polityków partii rządzących od momentu przejęcia przez nich władzy.

Materiały zebrane przez PJN mówią m.in. o zaniechaniach władzy przy realizacji programów budowy dróg, obsadzaniu "swoimi ludźmi" rad nadzorczych, słabym tempie prac parlamentarnych nad projektami ustaw czy braku działań na rzecz ułatwień dla przedsiębiorców.

Poncyljusz podkreślał na konferencji prasowej w Sejmie, że materiały zebrano we współpracy z internautami i sympatykami PJN. Jak zaznaczył, jest to "katalog historii i przypadków publikowanych w mediach, które zostały zebrane w jeden zbiór", przedstawiający "wpadki czy niejasności w działaniach polityków związanych z koalicją rządową".

Reklama

Jednocześnie wiceszef PJN zaznaczył, że nieprawdziwe jest przekonanie, iż każdy "kto ma ambicje rozwojowe i jest nowoczesnym Europejczykiem, powinien głosować na PO". Dodał też, że o błędach i zaniechaniach koalicji rządowej PJN będzie przypominał każdego dnia kampanii.

Poncyljusz zachwalał też stronę internetową PJN, na której sympatycy ugrupowania mogą znaleźć informacje dotyczące genezy partii, oficjalne uchwały ugrupowania czy materiały o klubie parlamentarnym. Wiceszef PJN poinformował też, że na stronie jest pełna instrukcja, co zrobić, by wstąpić do ugrupowania.

Ze strony - jak mówił Poncyljusz - można się też dowiedzieć, jak działa PJN w poszczególnych regionach, przedstawieni są m.in. koordynatorzy także w mniejszych miejscowościach i kontakt do nich. Korzystając ze strony można także pobrać statut czy logo PJN.