Już jesteśmy potentatem w sektorze informacyjno - telekomunikacyjnym, teraz mamy szansę znaleźć nową specjalność - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Ten potencjał to m.in. nowoczesny park maszynowy i zakłady wznoszone w ostatnich latach. Na nowe pomysły można pozyskiwać fundusze unijne.
"To doskonała okazja, by stworzyć nową specjalizację przemysłową. Powinna nią być produkcja systemów i urządzeń do inteligentnych sieci energetycznych z rozproszonymi mikroźródłami energii czy oświetlenia LED" - mówi Stefan Kamiński, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.
Zdania fachowców są podzielone. Nie wszyscy wierzą w powodzenie tej koncepcji. Niektórzy twierdzą, że wciąż gonimy Europę, zamiast ją wyprzedzać.
Strategia lizbońska nie sprawdziła się, dlatego Unia Europejska znów stawia na produkcję elektroniki - pisze "Puls Biznesu".
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu