Trasa S2 to łącznik warszawskiego Ursynowa, Włoch i Ursusa z autostradą A2 Berlin - Warszawa. Z powodu protestów lokatorów jednego z bloków inwestycja jest zagrożona - informuje "Życie Warszawy".

Trzypiętrowy blok komunalny przy ul. Emaliowej 24 w Warszawie znajduje się pośrodku głównej jezdni przyszłej trasy ekspresowej S2, czyli budowanego na Euro 2012 łącznika lotniska Chopina z autostradą A2. W czterech lokalach z 24 wciąż mieszkają ludzie, którzy z tej zdewastowanej rudery nie chcą się wyprowadzić. Odrzucili już po dwie propozycje lokali zamiennych, chociaż wszystkie zaproponowane lokale mają powierzchnię taką samą albo większą niż na Emaliowej i wszystkie wyposażone są w łazienki, podczas gdy na Emaliowej znajdują się one na korytarzu. Protestującym nie podoba się głównie lokalizacja nowych mieszkań na Pradze. Urzędnikom kończy się już cierpliwość.

"Jeśli lokatorzy z Emaliowej nie zaakceptują propozycji lokali zamiennych, w ramach eksmisji zostaną przeniesieni do mieszkań socjalnych o znacznie niższym standardzie" - ostrzega dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko. Wojewoda Jacek Kozłowski czeka na wniosek GDDKiA w sprawie eksmisji.

W Opaczy, Ursusie i Włochach znajduje się łącznie pięć działek do przejęcia. Reszta to domy jednorodzinne. Procedury trwają.