Rosja będzie miała komercyjną stację kosmiczną

29 września 2010

Prywatna rosyjska firma kosmiczna i państwowy producent statków kosmicznych zamierzają zbudować i uruchomić do 2016 roku pierwszą komercyjną stację kosmiczną - powiedział w środę agencji Associated Press szef firmy Orbital Technologies Siergiej Kostenko.

Kostenko dodał, że stacja będzie obsługiwać turystów kosmicznych i naukowców. Początkowo będzie ona mogła przyjąć siedem osób, ale nie jest wykluczona jej znaczna rozbudowa.

Rosyjska agencja kosmiczna twierdzi, że komercyjna stacja będzie mogła być wykorzystywana w nagłych wypadkach, jako obiekt pomagający Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png