Haker, który przejął kontrolę nad Twitterem, zatrzymany

Twitter
TwitterBloomberg
24 marca 2010

Francuski 25-letni haker, któremu udało się przejąć kontrolę nad serwisem społecznościowym Twitter, został zatrzymany po trwającym kilka miesięcy śledztwie francusko-amerykańskim - poinformowały dziś francuskie źródła policyjne.

Hakerowi, który posługiwał się nickiem Hacker-croll, udało się zdobyć kody administracyjne Twittera, dzięki czemu mógł bez przeszkód tworzyć i kasować tam konta użytkowników oraz zmieniać ich treść.

Wdarł się między innymi na konto amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy.

Mniejsze szkody poczynił, dostając się do serwisu Facebook i poczty elektronicznej Gmail.

Haker był wcześniej znany z powodu internetowych oszustw

Nieposiadający wykształcenia haker był wcześniej znany z powodu internetowych oszustw, które przyniosły mu 15 tys. euro. Nie próbował jednak czerpać zysków z wdarcia się na Twittera.

W lipcu 2009 r. FBI podzieliła się z francuskim wydziałem ds. przestępczości internetowej zdobytymi informacjami o działalności hakera i jego francuskim pochodzeniu. Sprawcę zatrzymano w Clermont-Ferrand (środkowa Francja).

Twitter liczył w kwietniu - według danych firmy ComScore - 17 mln użytkowników.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.