Poczta Polska podpisała porozumienie z Agencją Rezerw Materiałowych o operacyjnej i logistycznej współpracy - poinformowała w poniedziałek spółka.

"Porozumienie dotyczące współpracy Poczty z Agencją Rezerw Materiałowych przewiduje, że obie instytucje będą podejmować operacyjną i logistyczną współpracę w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa w wymiarze narodowym i instytucjonalnym oraz zarządzania kryzysowego" - czytamy w komunikacie.

Przypomniano, że Poczta cały czas aktywnie uczestniczyła w przewożeniu urządzeń medycznych oraz środków ochrony osobistej, zaś pocztowe sortownie były wykorzystywane jako zaplecze magazynowe, do których trafiały materiały dezynfekcyjne i ochronne oraz urządzenia medyczne. W ramach przeprowadzanych akcji kluczowym czynnikiem było zachowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa, terminowość i dyspozycyjność transportów, co ma szczególne znaczenie biorąc pod uwagę charakter przewożonych ładunków.

Dodano, że Poczta wykonywała usługi logistyczne zapewniając transport materiałów i urządzeń do jednostek terenowych Agencji Rezerw Materiałowych.

"Z powodzeniem wykorzystujemy naszą infrastrukturę i doświadczenie logistyczne świadcząc usługi dla instytucji walczących z wirusem SARS-CoV-2. W zależności od sytuacji wprowadzamy szereg rozwiązań, które mają służyć państwu, pracownikom oraz klientom" – powiedział, cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych dodał, że Poczta Polska to jeden z naszych kluczowych partnerów logistycznych, dzięki któremu możemy sprawnie realizować nasze zadania na rzecz bezpieczeństwa państwa. "Nasza współpraca zapewnia stabilny i ciągły łańcuch dostaw materiałów dystrybuowanych z naszych magazynów" - podkreślił.

Agencja Rezerw Materiałowych to agencja wykonawcza realizująca strategiczne zadania w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Misją Agencji jest zapewnienie wsparcia ludności, gospodarce oraz organom państwa w sytuacjach nienormatywnych. Zasadniczy profil działalności ARM, określa się jako centrum logistyczno-organizacyjno-magazynowe dla instytucji publicznych, których wymagania obejmują składowanie kluczowych dla państwa rezerw, materiałów i sprzętu.

Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku – zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, dysponuje flotą 5 tys. pojazdów. a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

Agencja Rezerw Materiałowych to agencja wykonawcza realizująca strategiczne zadania w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Zasadniczy profil działalności ARM, określa się jako centrum logistyczno-organizacyjno-magazynowe dla instytucji publicznych, których wymagania obejmują składowanie kluczowych dla państwa rezerw, materiałów i sprzętu.(PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt