W Rosji wykryto w ciągu minionej doby 17 347 zakażeń koronawirusem - podał w poniedziałek sztab ds. walki z pandemią. To maksymalny wskaźnik od początku epidemii, o siedem przypadków wyższy niż 23 października, gdy wykryto 17 340 infekcji.

Ogółem liczba zakażonych wynosi teraz 1 531 224. Zmarło w ciągu minionej doby 219 pacjentów i liczba przypadków śmiertelnych od początku pandemii sięgnęła 26 269.

Wyzdrowiało dotąd 1 146 096 zakażonych osób. Spośród nich 77 574 pacjentów zostało wypisanych ze szpitali w ciągu minionej doby.

W całej Rosji przeprowadzono ogółem ponad 57,8 mln testów na obecność koronawirusa.

Reklama

Przewodniczący niższej izby parlamentu Rosji, Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin powiedział w poniedziałek, że 91 deputowanych ma za sobą zakażenie koronawirusem lub obecnie jest chorych.

Na spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem, które odbywało się nie zdalnie, a osobiście, Wołodin wyjaśnił, że 38 parlamentarzystów pozostaje w szpitalu, a jeszcze jeden jest w reanimacji.

Koronawirus stał się wcześniej przyczyną śmierci deputowanego Wachy Agajewa, który w Dumie Państwowej reprezentował Komunistyczną Pertię Federacji Rosyjskiej.