Wiceprezydent USA Mike Pence otrzymał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i "pozostaje w dobrym zdrowiu" - oświadczył w piątek Biały Dom. Kilka godzin wcześniej poinformowano, że prezydent Donald Trump wraz z małżonką Melanią są zakażeni SARS-CoV-2.

Rzecznik Pence'a poinformował na Twitterze, że rano wiceprezydent i jego małżonka uzyskali wynik negatywny na obecność Covid-19. "Wiceprezydent Pence pozostaje w dobrym zdrowiu i życzy Trumpom sukcesu w procesie wyzdrowienia" - przekazał rzecznik Pence'a, Devin O'Malley.

Koronawirus nie został też zdiagnozowany u ministra finansów USA Stevena Mnuchina.

Kilka godzin wcześniej prezydent Trump poinformował na Twitterze, że czwartkowe testy wykryły u niego i pierwszej damy Melanii Trump koronawirusa. Na nieco ponad miesiąc przed wyborami ubiegający się o reelekcję 74-letni prezydent do zdrowia dochodzić będzie na kwarantannie w Białym Domu.

Osobisty lekarz Trumpa Sean Conley przekazał, że prezydent i jego 50-letnia małżonka czują się dobrze i planują pozostać w Białym Domu w trakcie powrotu do zdrowia. Jak dodał, amerykański przywódca ma swoje obowiązki wykonywać "bez zakłóceń".

W medycznych komunikatach Białego Domu nie ma żadnych informacji o ewentualnych objawach choroby u pary prezydenckiej.