Do poniedziałkowego popołudnia restrykcje w korzystaniu z przestrzeni publicznej w związku z epidemią Covid-19 wprowadziły władze 90 miast Hiszpanii. Największym z nich jest stolica kraju, Madryt.

Od rana obostrzenia epidemiczne zaczęły obowiązywać na obszarze kolejnych ośmiu z 45 stref sanitarnych wspólnoty autonomicznej Madrytu. Zlokalizowane są one na terenie siedmiu gmin miejskich, na których mieszka łącznie ponad 1 mln osób.

Na podstawie nowych przepisów mieszkańcy madryckich stref objętych restrykcjami mogą wychodzić z domu jedynie do pracy, szkoły, lekarza oraz na zakupy.

W poniedziałek minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa zaapelował do władz wspólnoty autonomicznej Madrytu o rozszerzenie z powodu nasilenia się epidemii obostrzeń na pozostałe obszary regionu, na którym mieszka w sumie ponad 6 mln osób.

Reklama

Wśród hiszpańskich gmin miejskich, na terenie których obowiązują już restrykcje epidemiczne są m.in. Parla, Getafe, Lugo, Ourense, La Coruna, Santiago de Compostela oraz Miranda de Ebro.