Sześć osób zostało zabranych do szpitala, w tym trzy z większymi obrażeniami, po wypadku autokaru przewożącego dzieci na autostradzie A1 w okolicy miejscowości Stanisławie (Pomorskie) - poinformował w sobotę PAP mł. asp. Piotr Basarab z pomorskiej straży pożarnej.

"Autokarem podróżowało 31 osób. Praktycznie wszyscy wymagali interwencji lekarskiej w różnym stopniu, bo autobus przekoziołkował. Na tę chwilę sześć osób zostało zabranych do szpitala, trzy z większymi obrażeniami" - dodał Basarab.

Na miejscu jest 17 zastępów straży pożarnej, służby medyczne i policja. Strażacy rozstawili namiot dla osób podróżujących autokarem, ma być też dla nich podstawiony autobus.

Autokar z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach.

Autostrada A1 w kierunku Gdańska jest zablokowana. GDDKiA poinformowała, że aby jechać w tę stronę należy zjechać na węźle Swarożyn, następnie jechać dk 22 do dk 91 i ponownie wjechać na autostradę na węźle Stanisławie. Natomiast w kierunku Łodzi kierowcy jadą jednym pasem autostrady.