Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powołał Adama Niemczewskiego na szefa Kancelarii Senatu - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Senatu. Niemczewski zastąpił na stanowisku Piotra Świąteckiego, który złożył rezygnację.
Adam Niemczewski - jak informuje w komunikacie CIS - jest radcą prawnym, pracuje w Kancelarii Senatu od 25 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego Studium Europejskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie podatkowym i budżetowym oraz w prawie oświatowym i cywilnym.
W 1995 r. rozpoczął pracę jako legislator w Biurze Legislacyjnym Kancelarii Senatu. Od 2007 r. był wicedyrektorem Biura.
Adam Niemczewski jest patronem na aplikacji legislacyjnej prowadzonej przy Rządowym Centrum Legislacji i wykładowcą kursów doskonalenia zawodowego legislatorów w zakresie m.in. prawa europejskiego, współautorem opracowań tematycznych w dziedzinie podatków i tekstów różnych umów międzynarodowych.
Od 1996 członek Polskiego Towarzystwa Legislacji, przez dwie kadencje Członek Zarządu Towarzystwa i jego skarbnik.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu