To już drugi senator u którego w ostatnim czasie wykryto koronawirusa. W sobotę o swym zakażeniu poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. 30 lipca polityk prowadził posiedzenie senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, której członkiem jest także senator Dunin (również tego dnia uczestniczył w obradach komisji).

Dunin powiedział PAP, że w ostatnim czasie źle się czuł, dlatego też postanowił wykonać badania na koronawirusa. "Dzisiaj otrzymałem wynik, okazało się, że jest pozytywny" - stwierdził senator KO.

Przekazał też, że obecnie przebywa w domu, choć ma gorączkę. Przyznał, że w sobotę brał udział w obchodach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przez cały czas nosił jednak maseczkę.

Reklama

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) poinformował w poniedziałek, że prawdopodobnie w środę senatorowie będą mieli możliwość przebadania się na obecność koronawirusa. "Zorganizujemy prawdopodobnie w środę, zgodnie z zleceniami Sanepidu, możliwość przebadania się na miejscu, w Warszawie, czy w Senacie, czy w technologii drive-thru, to będziemy w najbliższych godzinach decydować" - powiedział Grodzki. (PAP)

autor: Marta Rawicz