Polska 2050 organizuje się, rośnie w siłę, przychodzą kolejni ludzie, którzy chcą się przyłączyć - mówił w poniedziałek b. kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ponownie ruszy w trasę po Polsce, ma odwiedzić m.in. Warmię i Mazury oraz Podlasie.

Hołownia, jako niezależny kandydat na prezydenta, uzyskał w tegorocznych wyborach trzeci wynik, zdobywając 13,87 proc. głosów. Tuż po pierwszej turze wyborów zapowiedział powstanie stowarzyszenia o nazwie Polska 2050.

"Mamy teraz czas na organizację, na ułożenie wszystkiego tak, abyśmy byli gotowi na następne wybory i każde kolejne, a w międzyczasie robili mnóstwo dobrego dla społeczeństwa obywatelskiego" - powiedział Hołownia "Rzeczpospolitej".

Podkreślał, że chce, by jego ruch był dobrze przygotowany na kolejne wybory. "A nie byśmy żyli w takim trybie, jaki większość partii, czy ruchów w Polsce, że na dwa miesiące przed wyborami następuje wielka mobilizacja, nagle jesteśmy merytoryczni, wymyślamy na gwałt programy, myślimy, jak zbliżyć się do naszego wyborcy" - mówił. Dodał, że zależy mu na organicznej pracy w długiej perspektywie, bo "naprawa świata właśnie tak wygląda, każdego dnia o 5 cm kwadratowych".

"Jesteśmy na etapie kończenia organizacji think-tanku - jednego z trzech filarów naszej działalności" - poinformował. Dodał, że stowarzyszenie Polska 2050 jest obecnie "w rejestracji", zaś tworzy je kilkanaście tysięcy ludzi, 17 oddziałów, a obecnie trwa formowanie jego struktur w powiatach. "Koncentrujemy się na tym, aby to uformować, scalić" - zaznaczył.

Hołownia zapowiedział, że w tym tygodniu zorganizuje konferencję prasową i przedstawi konkretne plany na najbliższe tygodnie. "To jest praca programowa, to jest budowanie zaplecza finansowego z darowizn obywatelskich" - zaznaczył, mówiąc o pracach nad budowaniem ruchu.

Ocenił, że on i jego ruch wykonują obecnie podobnie ciężką pracę, jak w trakcie kampanii wyborczej. "Choć temperatura jest inna, to nakłady energetyczne są porównywalne" - stwierdził Hołownia.

"Polska 2050 organizuje się, rośnie w siłę, a na pewno nie słabnie. Dołączają kolejni ludzie, którzy po doświadczeniu kampanii przychodzą i chcą się przyłączyć" - mówił Hołownia. "To są te najważniejsze tygodnie, jak to +ustawisz+, tak będzie już to jechało przez bardzo długi czas" - stwierdził.

Poinformował, że zaa tydzień znowu rusza "w Polskę na spotkania - do Olsztyna, Mrągowa, Bolesławca, na Podlasie". "Mimo że wielu ludzi zapowiadało nam koniec po kampanii wyborczej, widzę, że to jest początek" - stwierdził Hołownia.